+421 915 79 79 79

Kto je Dr. Nodari Giorgadze

 

Narodil sa v Tbilisi v Gruzínsku (1952). Je ženatý. Vyštudoval Fakultu Fyziky, medzinárodného práva a na Akadémii medzinárodného práva a hospodárstva v Moskve absolvoval aj doktorandské štúdium. Dva roky slúžil v Afganistane. Pracoval ako šéf polície v Tbilisi.

 

V rokoch 1991 až 1993 bol prvým námestníkom ministra obrany i úradujúcim ministrom, poslancom gruzínskeho parlamentu a hlavným poradcom prezidenta E. Ševarnadzeho. Neskôr pôsobil ako diplomat. Bol historicky prvým gruzínskym veľvyslancom v zahraničí a chargé d´Affaires Gruzínska v Rakúsku (v máji 1993 vo Viedni). Ako hlava delegácie zastupoval svoju krajinu pri Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe a bol takisto stálym zástupcom Gruzínska v európskom sídle OSN vo Viedni (Vienna International Centre). Niekoľko rokov pôsobil aj ako generálny delegát  Svetovej organizácie vojnových veteránov pre strednú a východnú Európu (sídlo v Paríži). Na Slovensku žije od roku 2001.

 

Vybudoval termálny park Gino Paradise Bešeňová, vymyslel filozofiu rozvoja termálneho kúpaliska na vodný areál s hotelmi a gastro zariadeniami, z čoho vznikol jeden z najvýznamnejších vodných parkov vo Východnej Európe.  V Kameničnej pri Komárne postavil dve fotovoltaické elektrárne. Podniká v hoteliérstve na Slovensku aj v Gruzínsku (hotel Gino Park Palace v kaštieli Orlové pri Považskej Bystrici, hotel GINO WELLNESS Mtskheta, hotel GINO WELLNESS Rabati). Kúpil kaštieľ z roku 1612, ktorý bol v procese rozpadu a po jeho investícii z neho vybudoval jeden z najkrajších kaštieľov na Slovensku a vo východnej Európe ako 4* hotel GINO PARK PALACE. Venuje sa niekoľkým významným developerským projektom na Slovensku a v Gruzínsku. Je predsedom predstavenstva Gino Holding, a.s.. Od roku 2012 je čestným občanom Tbilisi a od roku 2013 je čestný občan Bešeňovej. Popri všetkých developerských projektoch sa venuje aj pomoci ľuďom a charite.

 

 

 

Odkazy

 

Vybudoval akvapark v Bešeňovej, teraz v Gruzínsku stavia miliardový projekt so slovenskou vizitkou

Gruzínec, ktorý stvoril Bešeňovú

V Bešeňovej začali stavať jeden z najväčších apartmánových komplexov

Dr. Nodari Giorgadze - emotívny investor a budovateľ

Gruzínec, ktorý zveľadil Bešeňovú

Bešeňová má sestru v Gruzínsku

 

 

 

Výpočet výnosu