+421 915 79 79 79

Aktivity a možnosti v okolí Bešeňovej

 

Obec Bešeňová je súčasťou Liptova, ktorý je široko-ďaleko známy región na Slovensku. Je to vyhľadávaná turistická lokalita v zime aj v lete. Vďaka svojej rozmanitej prírode ponúka aktivity pre bežných aj pre náročných dovolenkárov. Jedinečnosť Liptova spočíva aj v kombinácii aktívneho relaxu (lyžovanie, snowbording, lezenie, rafting, lanové a bobové dráhy, splavy, turistika)  a oddychu v teplých termálnych prameňoch aquaparkov - Thermal park Bešeňová a Aquapark Tatralandia. Tie ponúkajú množstvo tobogánov a atrakcií pre deti a vynikajúci relax pre dospelých v podobe vitálnych a wellness svetov s výhľadom na Tatry, ktoré môžu obdivovať priamo z bazénov.

 

Lyžovačka

Jedno z najväčších a najobľúbenejších stredísk zimných športov sa nachádza 33km od Bešeňovej (15km od Liptovského Mikuláša) v hornej časti Demänovskej doliny - Jasná a Chopok. Približne 12 km od Bešeňovej (pri Ružomberku) sa nachádza ďalšie obľúbené lyžiarske stredisko - Malinô Brdo.

 

Turistika

 

Liptov obklopujú zo severu Vysoké TatryZápadné Tatry a Chočské vrchyNízke Tatry na juhu a Veľká Fatra na východe. Prosiecka Kvačianska dolina severne od vodnej nádrže Liptovskej Mary patria k najkrajším slovenským dolinám. Z obce Lúčky vedie značkovaná turistická trasa do Chočských vrchov, odtiaľ možno vystúpiť na Veľký Choč. Z obce Kalameny je možné podniknúť túru na Liptovský Hrad, ktorý patril medzi najvyššie položené hrady v strednej Európe (stojí na vrchu Sestrč - 1000m, dnes ostali z hradu len ruiny). Demänovská dolina bohatá na krasové javy je jedným z najznámejších centier turistiky a zimných športov na Slovensku. Podzemné krasové javy reprezentuje spleť známych Demänovských jaskýň.

Výpočet výnosu